Zurna Sohbet

Temmuz 2, 2022 0 Comments

Chat, Türkçesiyle “Dostça” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca selen aktarımı yürekin değil, aynı zamanda eğlence yürekin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir takma ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız değme biriyle binalabildiği üzere ayrıca teşhisdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri eliyle binalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve yârenlik etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş eylemek yürekin yalnızca nickname (takma insan) sermek yeterli olurken birtakımlarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program aralık suretünü kullanarak yalnızca kırlı, kırlı ve görüntülü, ünlü ve görüntülü üzere tercihe demetlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısaltarak müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı anlık mesajlaşma yazılımıdır. Bir öteki popüler chat program olan ve internetin efsane yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir