Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022 0 Comments

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, ali lisans eğitimini Değer Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Organizasyon meydanında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek sektöründe bellik yapıu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli yetişek sektöründe aile olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En oylumlu ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası hareketli çtuzakışmalar yürüten KALKO, biraşırı futbol, sepet topu karavaşübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Yetişkinçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yüzı teselsül Türkiye’nin en oylumlu özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır dümen kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, yetişek meydanında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı biraşırı düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında yetişek meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.